05 czerwca 2017 20:52 | Aktualności

Sportowy Dzień Dziecka

W środę 31.05.2017 r. nasze gimnazjum było gospodarzem międzyszkolnego Sportowego Dnia Dziecka. Na święto sportu szkolnego połączonego z obchodami Dnia Dziecka przygotowano wiele atrakcji. Gościliśmy klasy IV-VI ze Szkoły Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego w Kowiesach oraz uczniów klas IV-VI z Turowej Woli. W sumie na boisku w Jeruzalu bawiło się wspólnie 140 uczniów.

Impreza rozpoczęła się od powitania i przedstawienia programu dnia. Następnie grupa rowerzystów udała się na 14 km wycieczkę na trasie Jeruzal-Doleck-Dzwonkowice-Esterka-Jeruzal. W tym samym czasie inna grupa uczniów wyruszyła na pieszą wycieczkę po okolicy Jeruzala. Po powrocie i chwili odpoczynku uczniowie podziwiali akrobacje grupy pasjonatów, którzy prezentowali swoje umiejętności jazdy na rolkach, deskorolce i rowerze. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w lekcjach jazdy na rolkach i ćwiczeniu prostych ewolucji pod okiem instruktorów. Nie sposób w krótkich słowach opowiedzieć szczegółowo o wszystkich atrakcjach tego dnia. Wymieńmy zatem ujęte hasłowo punkty programu sportowego: taniec zumba, mecze piłki nożnej dla chłopców, rozgrywki w hokeja na trawie dziewcząt, wieloboje sprawnościowe, walki sumo, szermierka, dmuchanie balonów na czas, szczudła, wyścig nurków, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej itp. O poczęstunek w postaci napojów, kiełbasek z grila oraz lodów zadbali rodzice. Wielkim zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyła sie fotobudka oraz stoisko z watą cukrową.

Na zakończenie Pani Dyrektor Maria Cygan i Pan Wójt Jarosław Pepka wręczyli zwyciezcom rywalizacji sportowej puchary i dyplomy. Każdy z uczesników rywalizacji sportowej brał udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów. Udzial w konkurencjach sportowych był odnotowywany na specjalnych kartach wręczanych zawodnikom. Karty stanowiły podstawę udziału w losowaniu nagród rzeczowych. Wylosowano łącznie podad 30 nagród w postaci drobnego sprzętu sportowego. Wszystkie nagrody trafiły w ręce uczniów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wykonały wielką pracę w przygotowanie i przeprowadzenia Dnia Sportu. Szcególne podziękowania należą się Panu Adamowi Łazowskiemu, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy. Pozyskał sponsorów, zakupił nagrody i czuwał nad całością przebiegu wszystkich konkurencji. Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z przebiegu Gminnego Dnia Sportu w Jeruzalu.

Zdjęcia: